Priamotopy
Elektrický priamotop do kúpeľne aj do obývačky
Väčšina priamotopov poslúži ako lokálny zdroj tepla či doplnok k hlavnému kúreniu, ale niektoré modely dokážu vyhriať aj malú miestnosť. Priamotopy môžu byť závesné či prenosné - tie sú praktické pre občasné využitie v rôznych častiach bytu. Pri výbere porovnávajte vykurovací výkon, spotrebu energie, rozmery aj hmotnosť. Na vykúrenie 1 m³ je potrebných približne 30–50 W, pričom výkon sa bežne pohybuje medzi 500 a 3 000 W.
Ako vybrať priamotop, ktorý vykúri malú miestnosť?
Najvhodnejšou voľbou je sálavý vykurovací panel, ktorý má síce vyššiu obstarávaciu cenu, ale nižšiu spotrebu ako ostatné typy priamotopov. Zároveň je tichý a nevíri prach, takže je vhodný aj pre alergikov či astmatikov. Lacnejšou alternatívou s podobnými vlastnosťami je infražiarič, jeho nevýhodou je ale vysoká spotreba energie a iba lokálny zdroj tepla. Na vykúrenie malej či stredne veľkej miestnosti vám poslúži radiátor.
Konvektor či teplovzdušný ventilátor? Aký je medzi nimi rozdiel?
Oba tieto typy majú relatívne nízku obstarávaciu cenu, sú mobilné, hodia sa skôr na občasné či krátkodobé vyhriatie menších priestorov či konkrétneho miesta a nie sú vhodné do domácností alergikov. Nevýhoda konvektora je, že vďaka horným prieduchom ohrieva najskôr vzduch pri strope. Teplovzdušný ventilátor sa dá využiť aj v letných mesiacoch ako bežný vetrák. Je ale hlučnejšia a má pomerne vysokú spotrebu energie.
Objavte priamotopy zo stoviek eshopov na jednom mieste. 725 priamotopov značiek SENCOR, Ardes, ELÍZ a Klarstein čaká na váš nákup. Zľavy na priamotopy dnes až 41 %. Najviac zliav máme dnes na priamotopy značky SENCOR. Objavujte priamotopy podľa farby na Homago.sk: biele priamotopy a čierne priamotopy.