HYDROSOL Classic - vodotesná hmota 20 kg sivý

HYDROSOL Classic je priemyselne pripravená zmes na realizáciu hydroizolačnej hmoty na vodotesnú ochranu vertikálnych a horizontálnych povrchov vodných nádrží, prvkov kanalizačných systémov a ochranu podzemných častí stavebných objektov – tunelov, priepustov, podporných a oporných múrov, betónových plotov a pod. pred pôsobením zemnej vlhkosti a vody. Vyhovuje požiadavkám pre objekty na výrobu, skladovanie a prípravu pitnej vody.
Vlastnosti:
- dobrá vodotesnosť
- ľahká spracovateľnosť
- osvedčenie o spôsobilosti na kontakt s pitnou vodou 
Spotreba: 
- cca 1,5kg/m2 na vrstvu hrúbky 1mm 
Príprava podkladu
Podklad musí byť tvrdý, čistý, bez prachu a iných neprídržných alebo slabo prídržných častíc, bez zvyškov debniacich olejov a iných nečistôt. Vhodné sú všetky minimálne mesiac staré jemne drsné betónové podklady a rovnako aspoň mesiac staré jemné cementové a pevné – t.j. cementom veľmi spevnené vápennocementové omietky. Veľmi hladké povrchy vhodným spôsobom zdrsníme (pieskovanie, hrubé brúsenie). Podklad môže byť vlhký, nie prevlhnutý, aby z neho netiekla voda. S nanášaním vodotesných vrstiev môžeme začať až, keď sú ukončené záverečné procesy sadania objektov, ktoré by mohli spôsobiť deformácie podkladov, posuny, praskliny a pod. a mohli by spôsobiť nenapraviteľné škody.
Príprava hydroizolačnej hmoty na nanášanie
Obsah vreca vysypeme do vhodného množstva vody (pre nanášanie murárskym štetcom: 270 až 300 ml/kg suchej zmesi; pre nanášanie murárskym hladidlom: 230 až 250 ml/kg suchej zmesi) a dobre ho premiešame elektrickým miešadlom, aby sme dostali homogénnu zmes bez hrudiek. Počkáme 5 až 10 minút, aby hmota nabobtnala a znova ju dobre premiešame. Ak je potrebné, pridáme do nej ešte trocha vody. Za normálnych podmienok je doba spracovania maltovej zmesi približne 1,5 hodiny.
Nanášanie
Maltovú zmes nanášame v minimálne dvoch, zvyčajne v troch alebo aj viacerých vrstvách. Prvú vrstvu vždy nanášame murárskym štetcom, druhú a tretiu nanášame na ešte vlhkú spodnú vrstvu – zvyčajne nerezovým oceľovým murárskym hladidlom, môžeme ju nanášať aj murárskym štetcom. Každú nasledujúcu vrstvu nanášame kolmo na predchádzajúcu vrstvu. Celková hrúbka vrstiev nesmie byť väčšia ako 5 mm. Nasledovná úprava povrchu je možná len pri troj alebo viacvrstvovom nanášaní. V tom prípade poslednú vrstvu upravíme polystyrénovým, plastovým alebo dreveným murárskym hladidlom podobným spôsobom ako klasické jemné vápennocementové omietky: keď napoly stvrdne, navlhčíme ju a krúživými ťahmi hladidla zahladíme. Takto upravený povrch je vhodný na prípadnú dekoračnú ochranu hydroizolačnej vrstvy (natieranie, dekoračné obklady, nanesenie vhodných tenkovrstvých dekoračných omietok), ktorú môžeme vykonať po 3 až 5 dňoch. Na pochôdznych povrchoch je povinná vhodná ochrana pred opotrebovaním a mechanickým poškodením (dlažba alebo iný vhodný obklad podláh), ktorú môžeme prilepiť priamo na hydroizolačnú vrstvu (povinné je použitie elastických lepidiel, napr. AKRINOL Elastic). Nanášanie maltovej zmesi je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach. V podmienkach rýchleho schnutia upravené povrchy ošetrujeme 2 až 3 dni vlhčením. Odolnosť čerstvo upravených plôch pred poškodením dažďom (zmytie vrstvy) je za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) dosiahnutá najneskôr po 24 hodinách. Nespotrebovanú suchú maltovú zmes uložíme v dobre uzatvorenom obale na prípadné opravy.
ďalšie informácie

Ďalšie podobné produkty

Zobraziť ďalšie lepidlá a tmely