Náš tip
Voľne stojaca markíza: ako vybrať?
Samostatne stojaca markíza by ideálne mala poskytnúť tieň pre celé posedenie, pokiaľ je však príliš veľké, oplatí sa zaobstarať dve samostatne stojace markízy, s ktorými bude manipulácia jednoduchšia ako s jednou veľkou.
Dôležitý je aj materiál konštrukcie, ktorý by mal byť ľahký a zároveň pevný, aby vydržal aj častejšie rozkladanie. Materiál striešky by mal byť nepremokavý a odolný voči vyblednutiu. Čo sa farby týka, záleží na tom, akú veľkú mieru zatienenia požadujete – tmavšie farby prepúšťajú menej svetla, svetlejšie naopak viac.
Kam ďalej?
Kam ďalej?
Samostatne stojaca markíza pre zatienenie pergoly bez vŕtania
Potrebujete zatienenie pergoly, ale nechcete sa zaoberať vŕtaním? Chcete mať tieň vždy presne tam, kde ho potrebujete? Potom je pre vás ideálnym riešením voľne stojaca markíza, ktorú jednoducho rozložíte a následne môžete ľubovoľne premiestňovať - a samozrejme sa nemusíte obmedzovať len na záhradu, samostatne stojaca markíza sa hodí aj na zatienenie terasy alebo balkóna.
Aké je najlepšie zatienenie balkóna v paneláku?
Ak máte väčší balkón, je pre vás samostatne stojaca markíza vhodným riešením. Ak je však priestor menší, mohla by vám voľne stojaca markíza prekážať. Aké iné zatienenie balkóna v paneláku môžete zvoliť? Priestorovo úsporným riešením je vysuvná markíza, a to nielen tá ručná, ale aj tá automatická, ktorú je možné použiť na menšie balkóny a na zatienenie lodžie.