JUBIZOL Unixil finish S - siloxanová dekoratívna hladená omietka 25 kg zr. 1,5mm - biely

2 025,68 € Prejsť do obchodu
ďalšie informácie
Omietky JUBIZOL UNIXIL FINISH S sú vyrobené na základe polymérnych spojív a majú typický rovnomerne zrnitý povrch. Sú určené sú na dekoračnú ochranu fasádnych stenových povrchov všetkých druhov stavebných objektov, aj viacpodlažných budov s minimálnymi strešnými rímsami. Majú dobrú prídržnosť na všetky jemne drsné stavebné podklady. 
Vlastnosti: 
- odolnosť voči poveternostným vplyvom 
- dlhodobá ochrana pred napadnutím riasami 
- vynikajúca vodoodpudivosť a paropriepustnosť 
Spotreba: 
1,5 mm - 2,5 kg/m2
2 mm - 3,1 kg/m2
Omietku je možné miešať do odtieňov vzorkovníka JUB favourite feelings. 
Základné nátery: 
podklad - jemné vápenno-cementové omietky, základné omietky tepelnoizolačných systémov - Akril Emulzia, Unigrund 
podklad - hladké, málo nasiakavé, veľmi nasiakavé povrchy - Vezakril primer 
Príprava podkladu
Podklad musí byť jemne drsný (ideálna je drsnosť klasicky zahladenej jemnej omietky zrnitosti 1,0 mm), tvrdý , suchý a čistý, bez slabo prídržných častíc, prachu, vo vode ľahko rozpustných solí, mastnoty a iných nečistôt. Prípadné menšie nerovnosti - vydutia a priehlbiny - sťažujú hladenie nanesenej omietky, preto príprave podkladu v tomto zmysle venujeme čo najväčšiu pozornosť. Nové podkladné omietky pred nanášaním dekoračnej omietky necháme schnúť pre každý cm hrúbky aspoň 7 až 10 dní, na nové betónové podklady dekoračné omietky nenanášame skôr ako mesiac po betonáži (uvedené doby schnutia podkladu platia pre normálne podmienky. Staré pevné omietky očistíme od všetkých náterov, nástrekov a iných dekoračných vrstiev. Po očistení povrch dôkladne odprášime - najlepšie umytím, v prípade potreby ho potom vhodným spôsobom opravíme a vyrovnáme. Umytie prúdom horúcej vody alebo parou zvlášť odporúčame pre vláknocementové dosky a všetky betónové podklady, pretože takýmto spôsobom z nich odstránime zvyšky debniacich olejov a zo starých podkladov zase sadze, mach, zvyšky farebných náterov a pod. Základné nátery nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom, ACRYLCOLOR a AKRIL EMULZIU môžeme nanášať aj vlneným alebo textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo striekaním. S nanášaním omietky začneme až, keď je základný náter celkom suchý. V normálnych podmienkach je doba schnutia pre UNIGRUND minimálne 12, pre VEZAKRILPRIMER minimálne 24, pre ACRYLCOLOR alebo AKRIL EMULZIU minimálne 4 až 6 hodín.
Príprava maltovej zmesi na nanášanie
Maltovú zmes pred použitím len dôkladne premiešame elektrickým miešadlom, v prípade potreby (iba výnimočne), ju zriedime vodou (maximálne 1 dl na vedro). Povinne skontrolujeme farebný odtieň, potom maltovú zmes egalizujeme, aby sme odstránili aj minimálne – voľným okom ani neviditeľné rozdiely medzi jednotlivými vedrami. Egalizácia mált bielych odtieňov rovnakej výrobnej šarže, ktoré sme neriedili, nie je potrebná. Akékoľvek „úpravy“ maltovej zmesi v priebehu nanášania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú dovolené.
Nanášanie maltovej zmesi
Maltovú zmes nanášame ručne - nerezovým oceľovým hladidlom - alebo strojne, striekaním - v hrúbke o niečo väčšej ako je priemer najhrubšieho pieskového zrna v maltovej zmesi. Pri nanášaní striekaním dodržiavame návody výrobcu strojného zariadenia. Ihneď po nanesení povrch omietky zahladíme tvrdým plastovým hladidlom. Hladíme krúživými ťahmi, kým nedosiahneme rovnomerne zrnitú štruktúru. Pri hladení sa môžu zrná v nanesenej maltovej vrstve len málo premiestňovať, tlačenie maltovej zmesi v tvare vlny pred hladidlom nie je prípustné. Vznik takejto vlny vo väčšine prípadov môžeme pripísať veľmi veľkej hrúbke vrstvy malty alebo nedostatočne pripravenému resp. nedostatočne rovnému podkladu. Hrudky malty, ktoré vyčnievajú z povrchu omietky, nakoniec – niekoľko minút po zahladení – zatlačíme do omietky tak, že povrch omietky jemne prehladíme ešte čistým nerezovým oceľovým hladidlom. Prácu vykonávame čo najrýchlejšie – bez prestávok od jedného krajného rohu stenu k druhému. na stenové plochy objektov vyšších ako dve podlažia, nanášame omietku súčasne na všetkých podlažiach: v takom prípade začneme vždy nanášať omietku na najvyššom podlaží, na nižších podlažiach omietku nanášame so "stupňovitým odstupom". Väčšie plochy stien rozdelíme vhodne širokými drážkami, maltovými obrubami a inými ozdobnými úpravami na menšie plochy, čím sa vyhneme prípadným problémom s kontinuálnym nanášaním omietky, ako aj neestetickému vzhľadu z dôvodu nedostatočne rovného podkladu. Napojenie plôch na rohoch a v kútoch nám uľahčia niekoľko cm široké hladké (štukové) pruhy, ktoré okrem toho upraveným povrchom dodajú príjemný dekoračný efekt. Ozdobné pruhy, drážky, maltové lemy, orámovania, atď. zvyčajne urobíme ešte pred nanesením dekoračnej omietky. Ochránime ich vhodnými fasádnymi farbami, pričom dbáme na to aby sme nátery, ktorými tieto plochy upravujeme nenanášali na plochy pripravené na nanesenie dekoračných omietok. Nanášanie maltovej zmesi je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. pri vhodných mikroklimatických podmienkach. Odolnosť čerstvo upravených plôch pred poškodením dažďom (vymytie vrstvy) je pri normálnych podmienkach dosiahnutá najneskôr po 24 hodinách.

Ďalšie podobné produkty